Вироби творчої майстерні родини Нагурних прикрашають оселі відомих зірок і політиків. Більше того, їх знімають у кіно… Художньо-керамічна майстерня «Добра глина» - є гордістю Пологівщини. «Районка» завітала до майстрів на філіжанку чаю та поринула у світ краси…

 

Родина Лариси та Віктора Нагурних – взірець родинного щастя для багатьох сімейних пар та гордість нашого Пологівського краю. Вони зуміли створити родинний затишок не тільки у себе вдома, у родині, але й у власній художньо-керамічній майстерні, яка відома не лише в Україні, та й далеко за її межами. Поки ароматний чай настоювався у чашці, Віктор Миколайович показував нам сімейний фотоальбом та розповідав, де були зроблені фотографії. Найколоритніші - знімки із

 

Сорочинського ярмарку, куди родина їздить щороку. Там їх вже всі знають, а «сорочинський Гоголь» пан Микола давно є товаришем їхньої сім’ї. У нього вони й селяться, навідуючись до Полтавщини.

 

На різноманітних виставках майстри шукають не нові ідеї, а, скоріше за все, намагаються відчути, чого хочуть люди, до чого прагне сучасний покупець.

 

Відвідавши виставкову залу майстерні Нагурних, розумієш, що тільки люди із неабияким творчим потенціалом можуть своїми руками створювати таку красу: пасхальні зайчики, писанки, яскраві чашечки, пивні бокали, керамічні натюрморти, розмальований посуд, горщики, глечики, самовари, аромалампи, різноманітні сувеніри. Кожна робота неповторна та прекрасна.

 

Малювати, так душею, а любити, так усім серцем…

 

Любов один до одного, жага до прекрасного – це те, що колись надихнуло створити власну майстерню. Вже 16 років щодня тут народжуються нові ідеї, нові витвори керамічного мистецтва.

 

- Хочеться, щоб глина ставала «живою», щоб людина взяла ту глину в руки і не хотіла випускати. Щоб привернути увагу до своїх творінь, ми вкладаємо у них свою душу. Взагалі, глина у нашому житті зіграла «добру» роль. Завдяки глині ми познайомилися, стали керамістами, а найголовніше – поєднали свої долі і народили дітей. І дочка, і син сьогодні теж ліплять, малюють. Їхні роботи по-своєму витончені та легкі.

 

Лариса Нагурна малює наче самою душею, пензлик в її руках оживає, народжуючи нові ескізи та образи. У виставковій залі її роботи, розписані тарелі, прикрашають цілу стіну (більшість з них - унікальні). Лариса зізнається, що у закромах душі має безліч ідей, які ледь встигає втілювати у життя.
Її чоловік Віктор останнім часом займає управлінську позицію, займається розвитком майстерні. Але у душі приватний підприємець - той самий художник, як і багато років тому.

 

- Художник – це, скоріше, стан душі, аніж професія. Зайнятися підприємницькою діяльністю змусило саме життя. Люди, які трудяться разом із нами, не працюють на нас - ми співпрацюємо. Це наша спільна праця, натхнення ми черпаємо з одного джерела, - говорить Віктор Нагурний. – Сьогодні ми готуємося до різдвяної виставки, яка протягом трьох тижнів діятиме у Запорізькому художньому салоні. До речі, запрошуємо пологівців відвідати цю виставку, відкриття заплановане на 17 грудня.

 

Зараз підготовка до виставки у самому розпалі: у руках народних умільців вже народжується різдвяний посуд, сувеніри у вигляді янголів, різноманітних символів Різдва, а також із зображенням господині 2014 року.

 

Спочатку народжується ідея, а потім створюється форма

 

Спочатку створюється форма, потім — розпис і декор. Розмальовану річ на 7-8 годин поміщають у піч, де робиться випалювання. Ця кропітка робота є заслугою працівників майстерні. Тут кожен працівник на вагу золота, бо без них господарі майстерні не мали б таких результатів.

 

- Кожен працівник вносить свою лепту у процвітання «Доброї глини», - говорить Лариса Володимирівна. – За довгі роки ми всі здружилися, стали однією великою родиною.

 

Відомі люди – шанувальники творчості родини Нагурних

 

Часто вироби Нагурних купують для своїх колекцій відомі люди. Наприклад, Влада Литовченко на одній із виставок придбала собі сувенірну роботу «Доброї глини», Олександра Кужель, український політик та громадський діяч, має у своїй колекції безліч робіт із майстерні Віктора та Лариси. Коли до Запоріжжя приїжджав герой другого сезону шоу «Холостяк» Френсіс Метью разом зі своєю обраницею, запоріжанкою Оленою, їм подавали їжу за обідом у посуді нашої пологівської художньо-керамічної майстерні. А в одному із епізодів «Інтернів» знайомі творчої родини помітили, що славнозвісний лікар Андрій Биков, чаюючи у кадрі, насипає цукор із цукорниці «Доброї глини».

 

У кожної творчої особистості є мрія…

 

Лариса та Віктор зізнаються, що у них є ще багато мрій. Одне із прагнень родини – просторий кабінет для майстер-класів, де стоятиме гончарний круг і відвідувачі майстерні зможуть не тільки милуватися красою, яка створюється руками майстрів, але й самостійно спробувати щось зробити. Особливо хочеться потішити молодших відвідувачів – вихованців дитсадків та школярів. Такий клас уже майже готовий, залишилися останні штрихи.

 

 

 

 

 

 

Додати новий коментар

Анонім

Plain text

  • Не дозволено жодних HTML теґів.
  • Адреси сторінок і електронної пошти автоматично перетворюються у посилання.
  • Рядки і абзаци переносяться автоматично.
10 + 2 =
Розв'яжіть цю просту задачку і введіть відповідь. Наприклад, для 1+3 введіть 4.